Aktualności

Projket przemocwsieci.pl objęty Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty

Miło nam poinformować, że wspólny projekt przemocwsieci.pl – Bezpieczniej w Internecie Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz firmy Comdrev.pl został objęty Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.      

Przypominamy, że na podstawie porozumienia z dn. 15.12.2015 r. Instytut Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Pomorskiej w Słupsku wraz z firmą Comdrev.pl zainicjował ogólnokrajowy projekt przemocwsieci.pl – Bezpieczniej w Internecie. Projekt ten powstał w odpowiedzi na coraz większą ilość zagrożeń wynikających z przeglądania niewłaściwych treści w Internecie przez dzieci i młodzież. Celem projektu jest monitorowanie i eliminacja zagrożeń oraz ograniczenie dostępu małoletnim do niewłaściwych treści przy udziale powołanego do tego celu Akademickiego Centrum Monitoringu Zagrożeń Cyberprzestrzeni.

Misją przemocwsieci.pl jest nadzorowanie Internetu, wyszukiwanie i katalogowanie zagrożeń oraz zgłaszanie odpowiednim organom przypadków naruszeń prawa w sieci. Comdrev.PL ściśle współpracuje z IBN AP nad budową baz zagrożeń oraz rozwojem usługi PROTECTI.

Dodatkowo Instytut Bezpieczeństwa Narodowego zamierza od roku akademickiego 2016/2017 zorganizować przy współudziale Comdrev.pl studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa informacji.
 

« powrót